Kartais mūsų padaromos skalbimo klaidos gali pakenkti ir skalbiniams ir skalbimo mašinai. Gal patys esame kalti dėl to, kad dabar atliekamas skalbimo mašinų remontas Vilniuje nuosavai skalbyklei. Kokios yra dažnos skalbimo klaidos?
Skalbimas kietame vandenyje
Kas kaltas, jeigu tenka skalbti kietame vandenyje? Jūs ar tie, kas tą vandenį jums tiekia? Norėtųsi apkaltinti prastą vandentiekį ar kažką kito, bet iš tiesų galite būti kalti ir jūs, jeigu skalbiate labai neatsargiai. Taigi, skalbimas kietame vandenyje pirmiausia yra jūsų kaltė, nes kas jums draudžia tą vandenį paminkštinti? Nežinote, kaip tai padaryti? Taip, kaip siūlo reklama, arba kaip siūlo jūsų močiutė. Reklama lieps pirkti brangias priemones ir jas naudoti kiekvieno skalbimo metu, močiutė atsuks butelį acto ir šiek tiek skalbiant įpils. Štai ir visa paslaptis – kalkių neliks, vanduo minkštės, išsiskalbs geriau.
Skalbimas žemoje temperatūroje
Kartais jūs nekokybiškai atrūšiuojate skalbinius ir tuos, kuriuos reikėtų virti karštame vandenyje, išskalbiate kartu su gležnaisiais skalbiniais 30 laipsnių temperatūroje. Rezultatas: prastai išsiskalbę dėmės ir pakartotinio skalbimo poreikis, taip pat likusios nežuvusios bakterijos ir jų netgi kvapo skleidimas. Tarkime, virtuvės ir vonios tekstilė turėtų būti skalbiame aukštos temperatūros vandenyje, dėl to turėtumėte tą daryti atsakingai.
Skalbimas aukštoje temperatūroje
Kita problema – skalbinių visada skalbimas aukščiausioje temperatūroje. Jeigu jums tik reikia kažką praskalauti, o gaminys gana švarus, nėra reikalo tą tekstilę kankinti karšta temperatūra. Be to, ir energijos suvartosite kelis kartus mažiau, jeigu neversite savo mašinos kaitinti vandens iki virimo.
Negreitas skalbinių išėmimas
Tinginys kaip ir skūpus žmogus, už viską moka du kartus. Jeigu tingite skalbinius prieš skalbiant gerai surūšiuoti, kažkas bus išskalbtas ne pagal jam priklausančią programą, todėl arba neišsiskalbs, arba bus sugadintas. Tingėti yra kur, ir kai išskalbiate. Nes tada prasideda vienintelė ne mechaninė, o rankomis atliekama dalis. Skalbinių džiaustymas. Tad ne visada iškart išimame skalbinius, kartais dar leidžiame jiems ten pabūti kokį pusdienį. O jeigu išvis pamirštame, kitą dieną jie jau turi kvapą, taigi, išskalbiame dar kartą. Būkite protingi ir ekonomiški ir iškart visus išskalbtus išimkite, padžiaukite. Tai sveikiau ir jūsų skalbimo mašinai ir, žinoma, jūsų tekstilei bei drabužiams.
Netinkama pagal poreikius skalbyklė – dar viena klaida, dėl kurios tenka nukentėti. Jeigu ji ne talpi, o gal per didelė, jeigu nėra reikiamų programų – ieškokite kitos skalbimo mašinos.